Wednesday, September 3, 2014

Master Bath Makeover underway!


Hello :)!

Well labor day is officially over, but we're still laboring!  Its been a while since my last post and we've been busy busy over here.

Our Master Bath is nearly complete!  After living through the demolition and the mess, this room is finally taking shape!  We are currently refinishing the vintage steel window in the room and replacing the glass panes, so until I can show you photos of a thoroughly "clean" and beautiful space, I thought I would share with you some of the fixtures and finishes we chose.

Here we go:


The Boyce Freestanding Tub:  It fits snugly into a small alcove in the room with a vintage chandelier hanging overhead. I liked it for its soft lines.Bottocino Tumbled Marble-  We chose the 12 x 12 squares for the floor, 6 x 12 subway style pattern for the shower and a 16 x 16 tile was used on a small counter top.   This tile is simply gorgeous- and when it meets with the old world style plaster, transforms into pure rustic elegance!Kohler "Purist" wall mounted faucets in a brushed nickel finish-  I say  they are "pure" heaven!


Duravit Trough Sink-  We mounted this sink like a farmhouse sink in a plastered  surround with the two wall mounted fixtures above.  Fortunately, Tom doesn't shy away from the challenges often associated with some of my design suggestions :),  and this was one of them.  He worked it out and we both love how it turned out!
and while we are putting the finishing touches on this master bath, we have new wood floors scheduled to be installed throughout the house next week.  Provenza Sabatini is a 7 inch wood plank floor and once installed will tie all the colors and rustic finishes inside this home together.    I can hardly wait :)! 


I will be back soon with lots of photos to share :)!  

Cheers!!


8 comments:

 1. Hi there, Sarah! Gosh, you and Tom have been busy and productive. Cannot wait to see photos. Love your selections - transitional meets old world. And thanks for always sourcing everything. You are the best!! xoxox

  ReplyDelete
  Replies
  1. Günümüzün en popüler bahçe çitleri arasında yer alan ve kalitesi ile her kesimden taktir toplamış ve yüksek güvenlik isteyen kişilerin en başlıca tercih ettikleri ürünümüz olan çitin maliyeti Panel Çit Fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen sayfamıza göz atmanızı rica ediyoruz. Ayrıca sadece Türkiye'de değil Dünyanın her yerinde en çok kullanılan ürünlerin Tel örgü bahçe teli olduğunu biliyormuydunuz. Tel örgü maliyeti ve fiyatları hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz.
   Dünyanın En çok kullanılan ürünlerinden olan bahçe çit teli ve Tel Örgü Fiyatları Ankara günümüzün en çok tercih edilen çit sistemlerinden birisidir. Sizlerde Bu ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz mutlaka bir gün ihtiyaç duyacağınız ürünlerin Tel Örgü Ankara Olduğunu unutmayınız. Bahçelerinizin güvenliğini sağlayan bu ürünlerin kullanımı gayet basittir.
   Panel çit Ankara Panel Çit Fiyatı - Tel örgü Ankara - Tel Örgü Fiyatları
   - Jiletli tel Ankara - Çim çit Ankara - Online satış hizmetleri ve Tel çit fabrikası imalatı ve Ankara Tel Örgü Fiyatları ile hizmetinizde.

   Panel çit birçok noktada, güvenlik yönünden avantajlıdır. Ev veya bahçeye yabancı kişilerin girmemesi, hayvanların bahçe veya tarlaya girmemesi, sınır alanlarının belirlenmesi gibi birçok alanda panel çit tercih edilmektedir. Talepler doğrultusunda, istenilen kalınlık ve özelliklerde üretim yapıldıktan sonra, panel çit modelleri farklı yerlerde kullanılabilmektedir. Ayrıca, kolay montaj yapılabilmesi de, panel çitlerin birçok alanda kullanımını arttırmaktadır. Kaynak; https://www.panelcitankara.com/urundetay/panel-cit-sistemleri

   Delete
 2. I can't wait to see the finished result!

  ReplyDelete
 3. You did a great job. I love intage steel windows. I have one in my bathroom, too. It was kind of tough job putting it. But it looks perfect now. Best regards!

  ReplyDelete

 4. Günümüzün en popüler bahçe çitleri arasında yer alan ve kalitesi ile her kesimden taktir toplamış ve yüksek güvenlik isteyen kişilerin en başlıca tercih ettikleri ürünümüz olan çitin maliyeti Panel Çit Fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen sayfamıza göz atmanızı rica ediyoruz. Ayrıca sadece Türkiye'de değil Dünyanın her yerinde en çok kullanılan ürünlerin Tel örgü bahçe teli olduğunu biliyormuydunuz. Tel örgü maliyeti ve fiyatları hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz.

  ReplyDelete
 5. Çit sektöründe isteğe ile işlevine göre değişik panel çit malzeme ve uygulama şekilleri bulunmuştur. Bahçe Teli Çit sistemleri galvaniz ile PVC kaplamalı olabiliyor. Bunun yanı sıra panel çitler, dikenli teller, jiletli teller, tel örgüler ve panolu çelik hasırlar çit sistemlerinin değişik uygulama şekillerindendir.
  Tel Örgü Fiyatları
  Sağlam kaynak yapısı ile aynı zamanda galvaniz üzerine elektro statik fırın boya kaplaması ile uzun ömürlü kullanımlar sağlayan klasik panel çit sistemleri; iş yerleri, süper marketler, fabrikalar, site, villa, hava alanları, park yerleri ve farklı birçok amaçta ya da yerde kullanım imkânı sunmaktadır. Panel çit Fiyatları Uygulama alanına göre ise; Single Panel Çit, Sedafor Single Panel Çit, Canfor Double Panel Çit, Canfor Single Panel Çit, Double Panel Çit, Sedafor Double Panel Çit ve Dekosedafor Panel Çit olmak üzere çeşitleri bulunuyor.
  Panel çit
  Çevre güvenliği konusunda sektörün kurucusu ile öncüsü olan firmamız dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmekte olarak Ankara Panel çit uluslararası kalite standartlarına ulaştırmaktayız. Ülkemizin her yerinde malzemesi ile montajı dâhil olmak üzere tecrübeli ekiplerimizle komple panel çit uygulamaları yapmaktayız.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...