Friday, June 28, 2013

Little barnhouse update and some country inspiration
The past six weeks have flown by and while most of the work is currently happening inside this little place the one major thing we're doing to the exterior is giving it a big dose of barn red paint!   We are in the process of painting now and I just love it!  I couldn't wait to share-even though we're not finished yet.

  
The deck on the left will also be rebuilt and modified. It has a cat walk on one side of the house that neither of us like so it will be removed.


I  bought a few lights for the exterior from Barn Light Electric. The galvanized look is perfect against the red.

 

 
 And on the inside....

The interior was gutted several weeks ago and bundles of white oak hardwood for the floors have been acclimating nicely in the living area.    The two large windows were just installed. This room had small windows which didn't take advantage of the beautiful views outside.
The post and beam construction will be interesting to work with in this long narrow space. The post here is off center and most of the beams were painted with several layers of enamel paint :(. 

We hired a contractor to rebuild the stairs- they were quite narrow and a bit steep. We haven't decided on the type of railing just yet.I am so happy the demo portion  is done in here.  Now on to some interior kitchen inspiration!
 
First, I tested a new grey based stain on some sample pieces of the hardwood floor. I really like the muted tone, it's very grey brown. Love it!Since we also gutted  the space in the tiny kitchen, I've been gathering photos which really capture the look and feel I would like to achieve.  A simple understated country feel is the goal as in the photos here....

image via pinterestimage via pinterest
image via pinterest


And while the days spent here are always busy busy, the evenings are for enjoying the local wine, the warm summer weather, and more beautiful views!


Cheers and happy summer to you :)!!


9 comments:

 1. Hi, Sarah!
  First of all, such a treat to enjoy this post. I know how busy you are with the renovation. The grey stain looks divine: earthy yet mellow. And your exterior red paint reminds me of the red barn color throughout Sweden. Can't wait to see more, my friend :)
  Happy summer, and a wonderful 4th ahead!!
  x Loi

  ReplyDelete
 2. Hi Sarah, found your blog and love the inspiration! Do you mind sharing what gray stain you used? And also do you have a tutorial on how to frame and plaster cabinetry? I love what your husband did to the bathroom and kitchen, gorgeous. We just moved to a country house with a very 70s vibe and looking to make everything feel old and homey. I'd love to do my baby's bathroom sink this way. Thanks a lot!

  Shenshen

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 4. I can see that you possess a degree of expertise on this subject, I would like to hear much more from you on this subject matter. I have bookmarked this page and will return soon to hear additional about it.

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 7. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete
 8. Çit sektöründe isteğe ile işlevine göre değişik panel çit malzeme ve uygulama şekilleri bulunmuştur. Bahçe Teli Çit sistemleri galvaniz ile PVC kaplamalı olabiliyor. Bunun yanı sıra panel çitler, dikenli teller, jiletli teller, tel örgüler ve panolu çelik hasırlar çit sistemlerinin değişik uygulama şekillerindendir.
  Tel Örgü Fiyatları
  Sağlam kaynak yapısı ile aynı zamanda galvaniz üzerine elektro statik fırın boya kaplaması ile uzun ömürlü kullanımlar sağlayan klasik panel çit sistemleri; iş yerleri, süper marketler, fabrikalar, site, villa, hava alanları, park yerleri ve farklı birçok amaçta ya da yerde kullanım imkânı sunmaktadır. Panel çit Fiyatları Uygulama alanına göre ise; Single Panel Çit, Sedafor Single Panel Çit, Canfor Double Panel Çit, Canfor Single Panel Çit, Double Panel Çit, Sedafor Double Panel Çit ve Dekosedafor Panel Çit olmak üzere çeşitleri bulunuyor.
  Panel çit
  Çevre güvenliği konusunda sektörün kurucusu ile öncüsü olan firmamız dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmekte olarak Ankara Panel çit uluslararası kalite standartlarına ulaştırmaktayız. Ülkemizin her yerinde malzemesi ile montajı dâhil olmak üzere tecrübeli ekiplerimizle komple panel çit uygulamaları yapmaktayız.

  ReplyDelete
 9. Ankara içi kilitli parke taşı ustası ve Kilit Taşı uygulaması yapan firmamız istenilen her bölgede kilit taş işlerinizi yapabiliyor. Ankara Kilitli parke taşı yapımı ve söküm takım işlerinde bir numaradır. Kilitli parke uygulaması ve Kilitli parke işleri yaparız.
  Bahçe düzenlemesi ve Ankara Peyzaj işlerinizde tercihlerinizi iyi yapmalısınız.
  Bahart geliyor güzel bir bahçe dizayn için Ankara Çim Ekimi işlerinizde bizi tercih etmeniz çok önemlidir.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...