Sunday, December 8, 2013

A Snowy Update From The Barn House!


 A snowy weekend left us spending most of our time tending to frozen pipes and well pumps, but what an appropriate scene for a December weekend!   Enjoy the wintery shots below along with a few updates.


I did manage to snap some photos of the bedroom our son is staying in.  He is living at the property while working at a local winery.


The snow outside the window left quite a glare in the photo above, but what a beautiful view!
I have such a fondness for one of a kind treasures I find while scouring shops and fairs. This little water color painting was done on a piece of regular copy paper taped to cardboard.... I love that!


We have half of the kitchen cabinets re-faced in the barn wood and will likely not finish the rest until after the holidays :(,  but here's a sneak peak anyway-  


The patina and character of this ash wood is just lovely. I cannot wait to finish this kitchen!

I'll be using black leather pulls like these on the cabinets. I thought it would add a nice modern touch to the distressed wood and compliment the stainless steels appliances.


We look forward to sharing our progress after the holiday season.

Thank you all for following along and best wishes for a wonderful holiday season!

All the best,

4 comments:

 1. Hi, Sarah -
  Happy December!! So lovely to have an update :) The photos are just magical - such a winter wonderland. I love the "driftwood" patina of the ashwood. I'm sure the texture in person is even more yummy. Oh you are teasing us with just a glimpse :) Can't wait to see more.
  Cheers for the holidays ahead!
  xLoi

  ReplyDelete
 2. I am enjoying your renovation voyage so very much. Thanks for stopping by and commenting on my blog www.OneFootinFrance.blogspot.com and stay in touch as we will embark on some really major renovation projects beginning in April!
  Cheers - Linda

  ReplyDelete

 3. Günümüzün en popüler bahçe çitleri arasında yer alan ve kalitesi ile her kesimden taktir toplamış ve yüksek güvenlik isteyen kişilerin en başlıca tercih ettikleri ürünümüz olan çitin maliyeti Panel Çit Fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen sayfamıza göz atmanızı rica ediyoruz. Ayrıca sadece Türkiye'de değil Dünyanın her yerinde en çok kullanılan ürünlerin Tel örgü bahçe teli olduğunu biliyormuydunuz. Tel örgü maliyeti ve fiyatları hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz.

  ReplyDelete
 4. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...