Saturday, February 15, 2014

Courtyard updates at the beach house!

Hello!  Having enjoyed some real down time over the holiday, we extended our little break and savored every weekend of free time in January.  Beach walks with the dogs, and time with family and friends were the only things on our immediate to do list.  Yay!!!  Well besides our real jobs :).

It's been awhile since I've shared any updates from our Pebble Beach home, but it's where the majority of our projects will be for the next six months or so. 

Our courtyard has a few updates-

The galvanized lantern hangs from an old beam we purchased from our friends at American Barn & Wood.  I plan to plant wisteria around the beam in the spring.


 It should look nice by  the existing wisteria on the arbor over our front entry.  Its already starting to sprout and  should be in beautiful bloom  by April
Tom finished the grape stake fencing around the entire courtyard.   Do you like our little charlie brown pine tree?  It may eventually  be transplanted in the back garden, but for now it kind of anchors the corner of our driveway. We added a few cobblestone borders around some of the planting areas. The taller cobblestone retaining walls were actually built by the original owners.


 and I've added a few french garden pieces. I can't wait to do more spring planting in here soon.
We are remodeling our hall bathroom now and I plan share more of that progress soon as well.


As for the barn house....

The barn house has a few new occupants at the moment so progress there has been sidelined for the short term, but I assure you its all good!

Our little grandson Mason and his parents moved back to California and are living in the barn house for now


 He spent his first birthday with us at the beach.   A warm sunny weekend in January. I know, crazy weather but I loved every minute of it :)
 So sweet!

and now you know what we've been up to:)  Life is good!   I'll be back soon with photos and progress on our bathroom makeover.  Take Care!


8 comments:

 1. Hi Sarah! Hi Mason!! Can we trade homes? :) I've had it with this frigid weather here in DC. Your courtyard is charming and looks so serene. I love all the garden ornaments and furnishings. And great job on that awesome fence, Tom!!
  Cheers,
  Loi

  ReplyDelete
 2. Darling Grandson………….Love the posts and the wisteria idea………I'm new to your posts!
  I look forward to more!

  ReplyDelete
 3. I'm new here too, and will have fun reading your past posts for awhile as well as the new ones. My husband and I fulfilled a long wish of mine to see Carmel just last October, so I'm happy to find bloggers from the area. Extends the memories a bit longer. We just loved the area and wish we had the means to have a second home there. Do you read Linda Hartong "Once Upon a Time...Tales from Carmel by the Sea"? - Cheryl

  ReplyDelete
 4. What fun, but mostly fun have your Grandson there!! He is adorable!
  One day very soon (about 7 months from now) we will have a grandchild.....
  enjoy!
  Nancy

  ReplyDelete
 5. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete
 6. E-Fatura Forum e-Fatura Başvuru Sürecinde Yapılması Gerekenler 2022 E-Arşiv Fatura Forum E-Fatura Destek E-İrsaliye Forum E irsaliye gib portal başvurusu nasıl yapılır? eDefter başvuru nasıl yapılıyor E-Makbuz Forum E-imza Mali Mühür Forum

  ReplyDelete
 7. Çit sektöründe isteğe ile işlevine göre değişik panel çit malzeme ve uygulama şekilleri bulunmuştur. Bahçe Teli Çit sistemleri galvaniz ile PVC kaplamalı olabiliyor. Bunun yanı sıra panel çitler, dikenli teller, jiletli teller, tel örgüler ve panolu çelik hasırlar çit sistemlerinin değişik uygulama şekillerindendir.
  Tel Örgü Fiyatları
  Sağlam kaynak yapısı ile aynı zamanda galvaniz üzerine elektro statik fırın boya kaplaması ile uzun ömürlü kullanımlar sağlayan klasik panel çit sistemleri; iş yerleri, süper marketler, fabrikalar, site, villa, hava alanları, park yerleri ve farklı birçok amaçta ya da yerde kullanım imkânı sunmaktadır. Panel çit Fiyatları Uygulama alanına göre ise; Single Panel Çit, Sedafor Single Panel Çit, Canfor Double Panel Çit, Canfor Single Panel Çit, Double Panel Çit, Sedafor Double Panel Çit ve Dekosedafor Panel Çit olmak üzere çeşitleri bulunuyor.
  Panel çit
  Çevre güvenliği konusunda sektörün kurucusu ile öncüsü olan firmamız dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmekte olarak Ankara Panel çit uluslararası kalite standartlarına ulaştırmaktayız. Ülkemizin her yerinde malzemesi ile montajı dâhil olmak üzere tecrübeli ekiplerimizle komple panel çit uygulamaları yapmaktayız.

  ReplyDelete
 8. Ankara içi kilitli parke taşı ustası ve Kilit Taşı uygulaması yapan firmamız istenilen her bölgede kilit taş işlerinizi yapabiliyor. Ankara Kilitli parke taşı yapımı ve söküm takım işlerinde bir numaradır. Kilitli parke uygulaması ve Kilitli parke işleri yaparız.
  Bahçe düzenlemesi ve Ankara Peyzaj işlerinizde tercihlerinizi iyi yapmalısınız.
  Bahart geliyor güzel bir bahçe dizayn için Ankara Çim Ekimi işlerinizde bizi tercih etmeniz çok önemlidir.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...