Saturday, March 16, 2013

Barnhouse Envy!


I wish I could say I'm back after a nice break- but since I've been busy working my tail off, I'll just say-the past several weeks have been very busy around our little house. Beams were installed in our den and Tom is busy plastering, so as of this writing we are surrounded by drywall dust and plaster!! 

In bit of a whirlwind trip we  found ourselves making a offer to buy some acreage in a small rural community surrounded by vineyards.  Fingers crossed it all works out for us!   Naturally it has an old little home that needs renovating (yay!) and ever since I have been experiencing such Barnhouse Envy!!

My favorite is from Heritage Barns
I love the mix of stone and old barn wood. It's perfect together.

Photo from Heritage BarnsI think I'm drawn to the simplicity of some of these barn homes. It provides so many possibilities-my little renovating wheels are already turning!  
The red barn wood is so vintage country. Very cute.

Photo Matt Wargo  Architectual Digest


I sure love the rustic vibe of the salvaged barn wood used on this little beauty!  Sigh....


Photo William Waldron Architecual Digestand I'm even envisioning some interior color schemes for a cute little barn house. I love the use of the gray barn wood in this bedroom. It provides a more modern country look.


Photo from Pinterest
I absolutely love the spread in Country Living magazine on Actors Corbin Bernsen and Amanda Pays home.
I would love to try the painted barn wood cabinets in a kitchen.

Photo: Max Kim-Bee

or even better in a little bathroom.  I'm so loving this whole look!

Photo  Max Kim- BeeSo keep fingers crossed for us and hopefully we'll have our next renovation project in the hopper!  But for now we need to focus on finishing our current projects and cleaning the plaster mess off all my wood floors!

Have a great weekend!


9 comments:

 1. Good luck, my friend! You two are so resourceful and talented. I love all that you do :) Keep us posted! Take some time out to relax this weekend.
  xo
  Loi

  ReplyDelete
 2. i really love the red barn. it has a balcony!!:D

  ReplyDelete
 3. Those barns are so appealing. It's hard to choose,
  but the weathered stone and grayed wood in the first picture gets my vote.
  Thanks for sharing, and good luck with your land bid.

  ReplyDelete
 4. I like "Heritage Barns" Its place is so beautiful. There is no pollution, no noise... Environment is very fresh and natural. I really like this house and i really wants to spend some days here.

  ReplyDelete
 5. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete
 6. Çit sektöründe isteğe ile işlevine göre değişik panel çit malzeme ve uygulama şekilleri bulunmuştur. Bahçe Teli Çit sistemleri galvaniz ile PVC kaplamalı olabiliyor. Bunun yanı sıra panel çitler, dikenli teller, jiletli teller, tel örgüler ve panolu çelik hasırlar çit sistemlerinin değişik uygulama şekillerindendir.
  Tel Örgü Fiyatları
  Sağlam kaynak yapısı ile aynı zamanda galvaniz üzerine elektro statik fırın boya kaplaması ile uzun ömürlü kullanımlar sağlayan klasik panel çit sistemleri; iş yerleri, süper marketler, fabrikalar, site, villa, hava alanları, park yerleri ve farklı birçok amaçta ya da yerde kullanım imkânı sunmaktadır. Panel çit Fiyatları Uygulama alanına göre ise; Single Panel Çit, Sedafor Single Panel Çit, Canfor Double Panel Çit, Canfor Single Panel Çit, Double Panel Çit, Sedafor Double Panel Çit ve Dekosedafor Panel Çit olmak üzere çeşitleri bulunuyor.
  Panel çit
  Çevre güvenliği konusunda sektörün kurucusu ile öncüsü olan firmamız dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmekte olarak Ankara Panel çit uluslararası kalite standartlarına ulaştırmaktayız. Ülkemizin her yerinde malzemesi ile montajı dâhil olmak üzere tecrübeli ekiplerimizle komple panel çit uygulamaları yapmaktayız.

  ReplyDelete
 7. How to Make Money at a Betting Site
  Make money by making some online bets that simulate real money odds, such febcasino as football, หารายได้เสริม horse racing, golf, Do I need to 1xbet make money from betting?How to make money on sports?

  ReplyDelete
 8. Ankara içi kilitli parke taşı ustası ve Kilit Taşı uygulaması yapan firmamız istenilen her bölgede kilit taş işlerinizi yapabiliyor. Ankara Kilitli parke taşı yapımı ve söküm takım işlerinde bir numaradır. Kilitli parke uygulaması ve Kilitli parke işleri yaparız.
  Bahçe düzenlemesi ve Ankara Peyzaj işlerinizde tercihlerinizi iyi yapmalısınız.
  Bahart geliyor güzel bir bahçe dizayn için Ankara Çim Ekimi işlerinizde bizi tercih etmeniz çok önemlidir.

  ReplyDelete
 9. Çanakkale tel örgü ve bahçe çiti fiyatları çim çit, panel çit , bahçe kapısı, sürgülü kapı, tel çit fiyatları ve tüm bahçelerde kullanılan bahçe teli fiyatları hakkında firmamıza göz atmak istermisiniz. Çanakkale tel örgü için fiyat alabilir beton direkler, boru direkler, Bahçe telleri, Panel çitler, Jiletli teller gibi tüm çit ürünleri imalatı ve montajı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  Çanakkale tel örgü

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...