Sunday, April 28, 2013

Progress! Our Den Makeover....

We are nearing completion on our den makeover.  Tom installed the beams and coated the walls and ceiling in our favorite limestone plaster...
The photos really don't do the plaster justice..... the variations of color add such texture and depth  to the space.


The chandelier and portrait were antique store finds.I am also making over a pair of danish lounge chairs that I plan to use in the den.  I painted the wood in several layers of gray and white and plan to have them reupholstered in an oatmeal colored linen and canvas. 
The chairs were a craigslist find I bought a year ago.  I'm crazy about the art deco details and
can't wait to see them covered in the linen and canvas.
We're moving on to the bathroom makeover project we started.....will post about the progress soon!
Have a great week!


8 comments:

  1. As with all your projects, this is beautiful and just as elegant and relaxed! That is your signature style, Sarah. I love all the changes. Have fun with the bathroom renovation. I know I'll be impressed....can't wait to see ~ xo, Loi

    ReplyDelete
  2. Sarah!!!! Magazines will be calling! Can't wait to see how those Danish chairs turn out. Love them already! I am with Loi - your bathroom will also impress!

    Hugs to you.

    ox, Mon

    ReplyDelete
  3. I am new to commenting but wanted to say how beautiful it looks! I love your very good taste!

    ReplyDelete
  4. I have spent a couple of hours reading your blog and looking at the photos of your remodel. You are super creative, love everything you have done. I do have a question. What exactly is limestone plaster? My husband and I are building a house and we would like to have plaster on the walls instead of paint. We had researched a product called American clay but it is a little pricey. Thanks, I really enjoyed visiting your blog. Martha in Austin

    ReplyDelete
  5. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
    Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
    • Bahçe çevresi,
    • Tarla çevresi,
    • Okul bahçesi çevresi,
    • Askeri lojman çevreleri,
    • Oyun parkı çevresi,
    • Arazi çevreleri,
    • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
    Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
    Panel Çit Teli
    Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
    Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

    ReplyDelete
  6. E-Fatura Forum e-Fatura Başvuru Sürecinde Yapılması Gerekenler 2022 E-Arşiv Fatura Forum E-Fatura Destek E-İrsaliye Forum E irsaliye gib portal başvurusu nasıl yapılır? eDefter başvuru nasıl yapılıyor E-Makbuz Forum E-imza Mali Mühür Forum

    ReplyDelete
  7. Çit sektöründe isteğe ile işlevine göre değişik panel çit malzeme ve uygulama şekilleri bulunmuştur. Bahçe Teli Çit sistemleri galvaniz ile PVC kaplamalı olabiliyor. Bunun yanı sıra panel çitler, dikenli teller, jiletli teller, tel örgüler ve panolu çelik hasırlar çit sistemlerinin değişik uygulama şekillerindendir.
    Tel Örgü Fiyatları
    Sağlam kaynak yapısı ile aynı zamanda galvaniz üzerine elektro statik fırın boya kaplaması ile uzun ömürlü kullanımlar sağlayan klasik panel çit sistemleri; iş yerleri, süper marketler, fabrikalar, site, villa, hava alanları, park yerleri ve farklı birçok amaçta ya da yerde kullanım imkânı sunmaktadır. Panel çit Fiyatları Uygulama alanına göre ise; Single Panel Çit, Sedafor Single Panel Çit, Canfor Double Panel Çit, Canfor Single Panel Çit, Double Panel Çit, Sedafor Double Panel Çit ve Dekosedafor Panel Çit olmak üzere çeşitleri bulunuyor.
    Panel çit
    Çevre güvenliği konusunda sektörün kurucusu ile öncüsü olan firmamız dünyadaki sektörel gelişmeleri yakından takip etmekte olarak Ankara Panel çit uluslararası kalite standartlarına ulaştırmaktayız. Ülkemizin her yerinde malzemesi ile montajı dâhil olmak üzere tecrübeli ekiplerimizle komple panel çit uygulamaları yapmaktayız.

    ReplyDelete
  8. Güç artırıcı macun - Cinsel güç macunu - Ankara macun satışı - Ankara'da macun satan aktar firması himetinizdedir.
    Cinsel güç artırıcı macun

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...